DANTŲ ĖDUONIES PROFILAKTIKA (KVIETIMAS)

VŠĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro burnos higienistė Ieva Biliūnienė kviečia vaikus 6-14 metų amžiaus profilaktinei dantukų apžiūrai. Vizito metu bus apžiūrimi vaiko dantukai ir esant poreikiui dantų vagelės bus padengtos silantine medžiaga arba fluoro laku.  Procedūra atliekama tam, kad būtų įmanoma kuo anksčiau užkirsti kelią ankstyvojo ėduonies atsiradimui.

Šį rudenį siekiame silantuoti visų prie VŠĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos prižiūros centro prisirašiusių 6-14 metų vaikučių dantukus. Fluoro lako aplikacijas galima atlikti visiems vaikams (net ir prie įstaigos neprisirašiusiems vaikams), tačiau reikės susimokėti už vienkartines priemones (3,79 eur).

Kas yra silantai?

Silantinės medžiagos paskirtis- remineralizuoti nuolatinių krūminių dantų vageles, subrandinti danties emalį ir apsaugoti nuo žalingų rūgščių poveikio. Silantai veiksmingi, jeigu jais padengtos ėduonies nepažeistos vagelės. Procedūrą rekomenduojama atlikti vos išdygus pirmiems nuolatiniams krūminiams dantims, nuo 6 metų amžiaus. 6- 14 metų amžiaus vaikų dantų silantavimas nemokamas.

Kas yra fluoro lakas?

Fluoras – mikroelementas, kurio įtaka dantų būklei labai svarbi. Pakankamas jo kiekis apsaugo dantis nuo ėduonies, didina emalio atsparumą rūgštims, susidarančioms burnoje dėl mikroorganizmų veiklos, skylant angliavandeniams. Fluoras dalyvauja emalio atsikūrimo (remineralizacijos) procese, mažina fermentinį mikroorganizmų aktyvumą ir trukdo danties apnašoms prisitvirtinti prie danties paviršiaus.Dantų fluoravimas rekomenduojamas pacientams, kuriems per metus atsirado 1-2 nauji dantų pažeidimai (kariesas). Rekomenduojama vaikams su aktyviu ėduonimi, jautriais dantimis.

Registracija pas burnos higienistę: Akmenės poliklinika tel. nr. 8425 59 271

Naujosios Akmenės poliklinika tel. nr. 8615 36 623; 8425 56 651; 8425 56 775.