INFORMACIJA PACIENTAMS APE NEMOKAMĄ GRIPO VAKCINĄ

Mūsų įstaiga jau gavo dalį valstybės lėšomis finansuojamos sezoninio gripo vakcinos, kuria nemokamai gali skiepytis  rizikos grupėms priskiriami asmenys. Norintys pasiskiepyti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nemokama gripo vakcina skirta rizikos grupėms:

• 65 m. ir vyresniems asmenims;
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis (širdies kraujagyslių, plaučių ligomis, bronchine astma, metabolinėmis, inkstų ligomis, cukriniu diabetu, asmenims, kuriems yra imunodeficitinė būklė) ligomis;
  • dirbantiems medicinos įstaigose;
  • asmenims, gyvenantiems socialinėse globos ir slaugos įstaigose;
  • nėščiosioms.

Rekomenduojame pasiskiepyti visiems asmenims, ypač tiems, kurie dažnai dalyvauja dideliuose žmonių susibūrimuose, kolektyvuose.

Gripo vakcina – vienintelė specifinė priemonė, galinti apsaugoti nuo šios sunkios ligos ir jos komplikacijų.
Pacientams, nepriklausantiems išvardintoms rizikos grupėms, yra galimybė pasiskiepyti mokama vakcina nuo gripo. Dėl mokamų vakcinų kreiptis į registratūrą.

ParengėVšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugytoja Rasa Penikienė.