Informuojame, kad VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centre nemokama vakcina nuo tymų infekcijos skiepijami:

• Vaikai pagal skiepų kalendorių 15mėnesių ir 6-7metų amžiaus, kitais atvejais –  iki 18metų;
  • Suaugusieji, kurie turi visuomenės sveikatos centro patvirtintą kontaktą su tymais sergančiais pacientais (skiepijama ne vėliau kaip 72 valandos po kontakto su tymais sergančiu pacientu).

Pastaba: VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro nedarbo dienomis dėl  kontaktinių asmenų skiepijimo kreiptis į VšĮ Akmenės rajono ligoninės priėmimo skyrių.

Mokama vakcinanuo tymų rekomenduojama skiepytis suaugusiesiems, kurie neskiepyti arba skiepyti 1 kartą vaikystėje ir nepersirgę Tymais. Jeigu nepamenate, ar esate skiepytas tymų vakcina ar sirgęs šia liga, rekomenduojama atlikti specialų kraujo tyrimą, kuris parodo tymų antikūnių kiekį kraujyje, iš kurio galima spręsti apie Jūsų atsparumo lygį tymų infekcijai.

Artimiausia medicininių tyrimų laboratorija, atliekanti šį tyrimą – „Medicina practica laboratorija“, esanti Naujosios Akmenės ligoninės patalpose, Žemaitijos g. 6, Naujojoje Akmenėje.

Dėl išsamesnės informacijos apie mokamus skiepus nuo tymų ir tyrimų rezultato įvertinimą konsultuokitės su savo šeimos gydytoju.

Parengė vyriausioji bendrosios praktikos slaugytoja Rasa Penikienė