Kintant klimato sąlygoms sergamumas erkių platinamomis ligomis nepaliaujamai didėja. Pastaruosius penkerius metus Lietuva patenka į trejetuką šalių, turinčių didžiausią gyventojų sergamumą erkiniu encefalitu Europoje.

Specifinio gydymo susirgus erkiniu encefalitu nėra (ligos sukėlėjas yra virusas, o prieš virusą efektyvių vaistų iki šiol dar nėra išrasta). Pilnai pasveiksta tik apie 40% sergančiųjų. Likusiai daliai asmenų pasireškia įvairūs negalavimai, kurie paveikia paciento gyvenimo kokybę, o kartais priverčia pakeisti gyvenimo būdą (apie 10-15% pacientų patiria vienos ar kelių galūnių paralyžių).

Pagrindinė priemonė išvengti susirgimo šia sunkia liga yra profilaktiniai skiepai nuo erkinio encefalito. Atlikus vakcinaciją du kartus, su 1-3 mėnesių pertrauka tarp skiepų, imunitetas susiformuoja vieneriems metams. Po metų suleidus dar vieną skiepo dozę atsparumas ligai prasitęsia dar trejiems metams. Taigi, trys injekcijos užtikrina ramų gyvenimą potencialios ligos atžvilgiu trejiems metams.

Erkės būna gyvybingos jau 5-7 laipsnių temperatūroje ir kelia grėsmę sveikatai. skiepytis reikėtų taip, kad iki erkių sezono jau turėtumėte gerą imunitetą. Todėl rekomenduojama pradėti skiepytis žiemą ar ankstyvą pavasarį, tačiau skiepytis galima ir visus metus.

Kad apsaugoti save ir vaikus nuo erkinio encefalito viruso sukeltų neatstatomų komplikacijų, rekomenduojame netidėliojant pasiskiepyti jau šiandien.

Informuojame, kad nuo erkinio encefalito mūsų įstaigoje skiepijami vaikai (nuo 1 iki 15 metų) ir suaugusieji ( tame tarpe ir vaikai nuo 16metų)                                  mokama vakcina TicoVac                                                                               (kaina: vaikams – 23,71Eur, suaugusiems – 24,82Eur ).

Dėl skiepų atlikimo ar išsamesnės informacijos prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į procedūrinių kabinetų slaugytojas:

• Per Naujosios Akmenės poliklinikos registratūrą, tel.(8 – 425) 56651;
  • Per Akmenės poliklinikos registratūrą, tel. (8 – 425) 59271.

Informaciją` parengė vyriausioji slaugytoja Rasa Penikienė